PORTORYKO 2 DNI - MEGA PROGRAM

TERMIN WYCIECZKI USTALANY INDYWIDUALNIE PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE.

POZNAJ PORTORYKO Z RICO TRAVEL PODCZAS POBYTU W DOMINIKANIE!

 • niepowtarzalny i unikatowy program
 • kameralne grupy (4-8 osób)
 • lot tylko 55 minut
 • stolica San Juan oraz P.N. El Yunque
 • wszystkie przejazdy i wstępy w cenie
 • zakwaterowanie w cenie
 • bilety lotnicze w cenie
 • polski przewodnik

Dwudniowa wycieczka na sąsiednią karaibską wyspę. Portoryko jest terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych, używającym dolara amerykańskiego jako waluty narodowej, jednakże tylko niektóre prawa USA obowiązują w tym miejscu i jest traktowane jako wolne państwo, choć przepisy wizowo-imigracyjne są identyczne jak dla Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo językiem urzędowym nie jest angielski, a hiszpański. Zatem zapraszamy Was do małego tygla kulturowego, które jest też miejscem narodzin najbardziej obecnie popularnego gatunku muzycznego - Reggaetonu!

Program: Wyjazd po śniadaniu na lotnisku Punta Cana. Szybka odprawa i króciutki (ok. 55minut) lot do stolicy Portoryko - San Juan. Lądowanie ok. godzin południowych. Wyjazd z lotniska do Parku Narodowego El Yunque. Jest to jeden z nielicznych i najlepiej zachowanowych lasów równikowych na Karaibach. Piękne pagórki z intensywną zielenią, widoki na inne zakątki wyspy, ponad 1000 gatunków roślin! (w tym ponad 200 samych drzew i ponad 100 rodzajów paproci) - dlatego jest to jeden z najważniejszych przyrodniczono zakątków archipelagu Wielkich Antyli. W parku przejdziemy przepiękną 30 minutową trasą, aby poczuć klimat lasu mglistego, a zakończymy ją w orzeźwiającej kąpieli w wodospadzie. A w międzyczasie zrobimy genialne zdjęcia z Yokahu Observation Tower, czyli najlepszego punktu widokowego w parku. Po wizycie w tym niesamowitym przyrodniczo miejscu, ktore jest wpisane na Światową Listę Rezerwatów Biosfery,  pojedziemy na zakwaterowanie do San Juan. Drugiego dnia wstajemy bardzo wcześnie rano i jedziemy na zwiedzanie stolicy Portoryko. Przepięknie wyremontowane Viejo San Juan to plątanina kolorowych kolonialnych uliczek, a zwiedzjąc wcześnie rano przed tłumem turystów klimat jest jeszcze lepszy! Na końcu cypla starej częsci San Juan góruje zamek San Felipe del Morro. Z tego miejsca widać barrio La Perla, które stało się jednym z najbardziej znanych barrio w Ameryce Łacińskiej. Kto z Was nie kojarzy scenerii kolorowych domków biednej dzielnicy w teledysku Despasito?! Tak, tego słynnego Despasito! Dlatego, że jesteście w mateczniku muzyki reggaeton. To z Porotyko pochodzą lub mają korzenie m.in.: Daddy Yankee, Bad Bunny, Ozuna, Wisin & Yandel, Tego Calderon, Don Omar, Farruko, Nicky Jam. Ale nie samym reggaetonem tu się zyje - stąd pochodzą również Luis Fonsi czy Marc Anthony, zatem przeniesiecie się z roztańczonej bachatą i merengue Dominikany, na równie gorącą latynowską wyspę. Warto podkreślić, że cała stara część miasta (Viejo San Juan) jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W San Juan odwiedzimy również fabrykę słynnego rumu Bacardi, przejedziemy między biznesową częścią  miasta,a przed dotarciem na lotnisko, zatrzymamy się na chwilę na pięknej plaży Isla Verde. W późnych godzinach popołudniowych samolot powrotny do Dominikany, aby kolacje zjeść już w swoim hotelu! :)


Informacje praktyczne:

 • po dokonaniu rezerwacji uczestnik winny jest niezwłocznie wysłać na adres info@rico-travel.com skan paszportu (strona ze zdjęciem)
 • dzieci płacą taką samą cenę co dorośli, niemowlęta do lat 2 - 150 USD
 • uczestnik sam musi się zarejstrować w amerykańskim systemie ESTA oraz opłacić autoryzację (14 USD)
 • organizator nie zwraca kosztów w przypadku, gdyby uczestnik nie dostał zezwolenia na przekroczenie portorykańskiej granicy
 • posiłki nie są wliczone w cenę (w swoim zakresie)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane z inną osobą. 
 • bilety lotnicze z bagażem podręcznym (również z powodów logistycznych, aby szybko opuścić lotnisko w San Juan i móc później przyjechać na nie w dniu wylotu)

WAŻNE - jeśli są Państwo grupą min. 4 pełnopłatnych osób, możemy tę wycieczkę zorganizować w wersji prywatnej.

Reggeaton, kolonialne miasto na liście UNESCO i las deszczowy, czyli Bienvenido a Puerto Rico!

Punta Cana

Bayahibe/La Romana

Cena

$750.00

First minute

$649.99
$300.00 przedpłaty
Rezerwuj

Rezerwując online płacisz tylko $300.00 przedpłaty !! Pozostała kwota zostaje pobrana po przylocie