Samana 2 dni w raju (15w1)

TERMIN WYCIECZKI USTALANY INDYWIDUALNIE PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE.

Coś czego nie ma nikt w Dominikanie!

2-dniowa prestiżowa wycieczka na półwysep Samana z najbogatszym możliwym programem.

Chcesz zobaczyć jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie z dala od masowej turystyki?

Masz w sobie duszę prawdziwego globtrotera? To jest właśnie oferta dla Ciebie!

 • Bardzo kameralne grupy
 • Park Narodowy Los Haitises
 • Most Napoleona
 • Wodospad El Limon
 • Las Terrenas z lokalną imprezą
 • Playa Coson
 • Playa Bonita
 • Playa El Portillo
 • Santa Barbara de Samana
 • Punta Balandra
 • Playa El Valle
 • Playa Rincon
 • Cano Frio
 • wyspa Bacardi
 • przejażdzka quadami o wschodzie słońca dziką 20-kilometrową bajeczną plażą (opcjonalnie)
 • rejs na Playa Rincon i La Playita (opcjonalnie)

Wyjazd rano prywatnym transportem lub z grupą, która zakupiła jednodniową wycieczkę „Samana Mega Program” Transfer do miejscowości Sabana de la Mar, skąd wyruszymy w rejs po Zatoce Samana. Naszym celem będzie przepiękny Park Narodowy Los Haitises, słynący z: lasów namorzynowych, jaskiń Indian Taino, niesamowitych wysp w postaci form skalnych porośniętych tropikalną roślinnością. Wielu organizatorów ze względu na koszty nie posiada w programie tej atrakcji, a Państwo zobaczą wszystkie te miejsca, zanim dopłyną w okolice portu Santa Barbara de Samana. Zatrzymamy się przy malutkiej wysepce Calle Linare, skąd udamy sie w genialny, widokowy spacer po moście Napoleona, zwanym czasem "mostem donikąd". Na jego końcu będzie na nas czekać półotwarta ciężarówka. Jest to nasz trzeci środek transportu tego dnia, którym udamy się do wioski El Limon. Po drodze będą Państwo podziwiać kolonialną zabudowę miasta Samana oraz piękną trasę wiodącą w głąb półwyspu. Gdy dotrzemy na rancho wsiadamy na konie (jest to rodzaj koni "turystycznych", gdzie każda osoba ma przewodnika, stąd bezproblemowo korzystają z tej atrakcji również osoby, które nigdy nie jeździły na koniach i dzieci) i wraz przewodnikami wyruszamy w trasę przez las deszczowy, wzdłuż rzeki, podziwiając niesamowitą dziką przyrodę. Po około 25. minutach docieramy do miejsca, skąd już 10 min. marszu dzieli nas od wodospadu El Limon – jednego z najpiękniejszych miejsc w tym kraju! Na miejscu możliwość kąpieli u podnóża kaskady. Po odpoczynku wyruszamy w drogę powrotną na rancho, gdzie zjemy tradycyjny obiad. Następnie odłączamy się od grupy i prywatnym transportem jedziemy na dwie nieziemskie plaże północnego wybrzeża – Playa Coson i Playa Limon. Po zrobieniu setek przepięknych zdjęć i kąpieli w oceanie, ppjedziemy zakwaterować się do uroczej miejscowości Las Terrenas, która znajduje się nad samym oceanem z przepiękną plażą. Zostawimy bagaże, chwilę odpoczynku i wybieramy się na kolację, a po niej na lokalną imprezę nad brzegiem oceanu (zdecydowanie lepiej wybrać piątkowy termin). Noc spędzimy w klimatycznym hoteliku/pensjonacie, aby poczuć typowy klimat regionu Samana. Następnego dnia dla chętnych (za dodatkową opłatą) czeka atrakcja jakich mało turysta doświadcza w życiu. Wyjazd o wschodzie słońca na dziką 20-kilometrową przepiękną plażę quadami!!!

Jest to tak niesamowite miejsce, że aż trudno opisać słowami, to trzeba zobaczyć. Specjalnie nie podajemy nazwy, aby jak najdłużej była miejscem nieodkrytym przez turystykę. Po powrocie do Las Terrenas śniadanie (wliczone w cenę) i wszyscy udajemy się na sam wschodni koniec półwyspu Samana. Po drodze krótka wizyta na Playa El Portillo oraz spacer na przepiękny punkt widokowy Punta Balandra, skąd rozpościera się genialny widok na całą zatokę i Cayo Levantado, nazywane „wyspą Bacardi”. Następnie osoby chętne zostaną zawiezione do miejscowości Las Galeras, skąd za dodatkową opłatą można popłynać na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie – Playa Fronton. Jednakże nie jest to rejs dla każdego (patrz na dole w „informacjach praktycznych”). Na Playa Fronton można dostać się tylko od strony oceanu, albo prawie 3-godzinnym trekkingiem przez trudno dostępne wzniesienia. Jest to przepiękna „schowana” za wysokimi czarnymi skałami, rajska plaża z palmami kokosowymi, delikatnym wejściem do wody, turkusową wodą i kawałkami rafy koralowej. Po okolo godzinnym pobycie na niej rejs na Playa Rincon, a po drodze króciutka wizyta na malowniczej malutkiej plaży La Playita. Dopłyniecie na Playa Rincon (osoby, które nie skorzystały z rejsu dojechały na nią drogą lądową), która również wielokrotnie znajdowała się w czołówkach plebiscytów na najpiękniejszą plażę świata! Piękne zatoczki, plaże osłonęte strzelistymi skałami, tysiące palm kokosowych dookoła. Po prostu raj. W tym raju znajduje się turkosowa rzeczka Cano Frio, która połyniemy w krótki rejs, aby móc popływać wśród lasów namorzynowych totalnie „na końcu świata”. To nie koniec atrakcji! Po pobycie w tej niesamowitej scenerii wyruszymy na kolejką bajkową plażę El Valle. Niedawno dopiero została doprowadzona do niej droga asfaltowa, co spodowalo że w końcu ten cud natury jest łatwiej dostepny. Długa, piaszczyta plaża, która od wschodniej strony ma potężny klif na którym rosną palmy kokosowe! Robi niesamowite wrażenie do tego stopnia, że już doczekała się być scenerią do jednego z klipów muzycznych. Na plaży znajduje się bar, gdzie możemy zjeść obiad ze świeżych ryb czy owoców morza. Następnie wyruszymy do miejscowości Santa Barbara de Samana (jeśli pozwoli nam czas i będzie woda, to zatrzymamy się jeszcze nad Wodospadem Lulu). Tam przesiądziemy się na katamaran i wraz z inną grupą popłyniemy na Cayo Levantado, zwaną „wyspą Bacardi”. Swoją nieoficjalną nazwę zawdziecza słynnemu rumowi, gdyż to właśnie w tym miejscu została nakręcona jedna z jego reklam. Tam będzie czas na plażowanie i podziwianie zatoki Samana.  Po tych wszystkich atrakcjach wyruszymy w drogę powrotną do miejscowości Las Canitas, a tam już będzie czekał na nas transport do hotelu.

Jest to jedna z najlepszych wycieczek jakie są w międzynarodowej turystyce!

Informacje praktyczne:

 • bardzo kameralne grupy (maksymalnie 12 osób; przy czym preferowana liczba to jest 4)
 • w cenie wycieczki: polski przewodnik podczas całego programu, transport, rejsy po Zatoce Samana (podczas rejsów rum, cola, sprite, woda), wszystkie wstępy, nocleg, obiad pierwszego dnia, śniadanie drugiego dnia, rejs po Cano Frio, jeden drink na osobę na Cayo Levantado
 • kolacja pierwszego dnia oraz obiad dnia drugiego płatne we własnym zakresie (koszt ok. 8-12 USD/os.)
 • przejazd quadami o wschodzie słońca fakultatywnie – cena 90 USD/os.
 • rejs na Playa Fronton i La Playita fakultatywnie – cena 60 USD/os. (WAŻNE! Rejs odbywa się zwykłą łódką na otwartym oceanie; potrafią być dwumetrowe fale!)
 • prosimy o rozsądny bagaż (plecak), który nie będzie sprawiał kłopotów logistycznych w transporcie (jak np. walizka)
 • obowiązkowa oplata dla osoby prowadzącej konia (minimum 7 usd - prosimy o przygotowanie "drobnych"). Jest to forma napiwku.
 • pod wodospad El Limon można iść pieszo (trasa jest łatwa), w tym wypadku powyższy napiwek nie jest pobierany
 • prosimy zabrać wygodne buty do wody lub skarpety (darmowa wypożyczalnia kaloszy pod wodospad El Limon)
 • prosimy zabrać dowód wpłaty (voucher - wersja w telefonie akceptowalna)
 • powrót do hotelu ok. 20:00 w zależności od hotelu
 • dzieci do lat 11 - cena 225 USD
 • wycieczka nie jest odpowiednia dla rodzin z niemowlętami

Jedna z najlepszych wycieczek na świecie!

Punta Cana

Bayahibe/La Romana

Cena

$300.00

First minute

$274.99
$100.00 przedpłaty
Rezerwuj

Rezerwując online płacisz tylko $100.00 przedpłaty !! Pozostała kwota zostaje pobrana po przylocie